Pozvánka na besedu „Zbrojení pro mír?“

Pozvánka na besedu „Zbrojení pro mír?“

Zveme vás na besedu s představiteli European Network Against Arms Trade (ENAAT), v níž jsou sdruženy organizace, které se zabývají monitoringem obchodu se zbraněmi.

15. 5. od 18.00 v PRAHA v Brně ‒ Husova 18a

V současnosti jsme svědky posunu veřejného mínění v otázce zbrojení – od úspor výdajů na armádu směrem k podpoře zbrojení ve velkém. Nejnovější trendy ve zbrojařském průmyslu podle databáze organizace SIPRI ukazují, že se více zbrojí v zemích probíhajícího konfliktu, nebo tam, kde jsou ohrožována lidská práva. Je ale zvyšování zbrojení správnou odpovědí na krizi na Blízkém východě a na Ukrajině? Je možná bezpečná Evropa bez navyšování výdajů na zbrojení? Skutečně vede zbrojení k většímu míru a zajištění bezpečnosti ve světě?

ENAAT sdružuje skupiny a jednotlivce, kteří v obchodu se zbraněmi vidí hrozbu pro mír, bezpečnost a rozvoj. Aktivity jednotlivých iniciativ se zaměřují na kampaně směřující ke striktnější kontrole exportu vojenského materiálu a ke snižování financování obchodu ze zbraněmi z veřejných prostředků. Díky volné struktuře sítě naplňuje každý člen cíle ENAAT dle vlastního uvážení v místních podmínkách.
ZDE událost na FB.